Ombudsman Emine Dizdarlı Gözetiminde, 16-17 Eylül tarihlerinde yapılan Akaryakıt Denetimi neticileri

Ombudsman Emine Dizdarlı  Gözetiminde, 16-17 Eylül tarihlerinde  yapılan Akaryakıt Denetimi neticileri

 

Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Dairesi’ne gelen yoğun talep ve dosyalanan başvurular üzerine Dairemiz Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu nezdinde girişimde bulunarak Teknecik Santraline akaryakıt ve/veya fuel oil taşıyan Agvanus isimli gemiden akaryakıt örnekleri alınarak analiz edilmesi veya denetlenmesi talep edilmiştir. Dairemizin bu talebi Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yetkilileri  tarafından olumlu karşılanarak bu maksatla 16 ve 17 Eylül 2021 tarihlerinde SGS Mersin’den gelen Laboratuvar uzmanı Sayın Cem Atik Kuzey Kıbrıs’a gelmiştir.

Sayın Cem Atik  her tanktan uç seviyeden 3’er şişe örnek almak kaydıyla  12 tanktan 36 şişe örnek veya numune almıştır. Söz konusu örnekler Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Genel Müdürü Sayın Gürcan Erdoğan, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kamil Direl, Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Meftun Orkun, Kurul Üyeleri Sayın Mehmet Baturay  ve Sayın Tanyel Yücel, Çatalköy Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hulusioğlu, Yeşil Barış  Hareketi adına Sayın Doğan Sahir, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL – SEN) adına Sayın Ersan Kaşif,  Sayın Naci Kuna (Kaptan) ve gemi personelinin huzurunda gerçekleşmiştir. Agvanis isimli akaryakıt gemisinden alınan mühürlü örnekler ayni gece 17 Eylül 2021 tarihinde Tutanak imzalandıktan sonra analiz için SGS Mersin Laboratuvarına gözetim eşliğinde gitmiştir. Ayrıca aynı usul izlenerek Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun aldığı  örnekler analiz için Saybolt Laboratuvarına Yeşil Barış Harekatı’nın gözlemcisi ile birlikte  mezkur laboratuvara gitmiştir.  Neticeler aşağıda olduğu gibidir.

 

                                                                           

    

 

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eki 21, 2021,
Haber Kategorisi: Duyurular,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mart 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272812345
678910
Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) İlkan Varol  Sayın Derya Atamer'in  Raporunu yayınladı.

Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) İlkan Varol  Sayın Derya Atamer'in Raporunu yayınladı.

           

 

          Sayın Derya Atamer 21 Mart 2022 tarihinde Dairemize yaptığı başvuruda Alsancak Belediyesi Başkanlığına ikametgahı olan Şehit Türker Sokak Reyna Plaza Apartmanında yaşanan rahatsızlıklarının giderilmesi konulu 9 Aralık 2021 ve 17 Şubat 2022 tarihinde yapılmış olan dilekçelerine bir cevap almadığını iddia ederek konunun Dairemiz tarafından soruşturulmasını talep etmiştir.  

            Yapılan başvuru üzerine konu, 38/1996 sayılı Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Yasası kuralları çerçevesinde incelenmiş ve rapor hazırlanmıştır.

            Sayın Derya Atamer 21 Mart 2022 tarihinde Dairemize yaptığı başvuruda Şehit Türker Sokak Reyna Plaza Aparmanı numara 5 Alsancak Girne adresinde ikamet ettiğini, Alsancak Belediye Başkanlığına Reyna Plaza Apartmanında yaşamış olduğu rahatsızlıkları konu ettiği  9 Aralık 2021 ve 17 Şubat 2022 tarihli dilekçelerine bir cevap alamadığı iddiasının soruşturulması maksadıyla Alsancak Belediyesi Başkanlığından konuyla ilgili gerekli bilgiler talep edilmiştir.

Devamını oku
1112
131415
Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) İlkan Varol  Sayın Serbay Erdemirci'nin Raporunu yayınladı.

Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) İlkan Varol  Sayın Serbay Erdemirci'nin Raporunu yayınladı.

 

            Dairemize başvuruda bulunan Sayın Serbay Erdemirci  Güzelyurt Akçay Köyünde tarımsal amaçlı kullanmak için kendisine kiralanan arazinin başka bir kişiye kiralandığını iddia ederek bu kiralamanın hangi gerekçeyle yapıldığı hususunda KKTC İçişleri Bakanlığı İskan ve Rehabilitasyon Dairesi Müdürlüğünden şikayetçi olduğunu belirterek konunun Dairemiz tarafından soruşturulmasını talep etmiştir       

            Yapılan başvuru üzerine konu, 38/1996 Sayılı Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Yasası kuralları çerçevesinde incelenmiş ve ekte sunulan rapor hazırlanmıştır.  

Devamını oku
16171819
20212223242526
272829303112
3456789